Něco málo o nás
Registrovat | Přihlásit

David Šašek

Filip Šašek

Terka Černá

Lenka Kolářová

Míša Kolářová

Jan Horčík

Anna Schmidtová

Ela Doležalová

Tomáš Doubravský

Tak to jsme my!

Neohrožení kýblheroes, kteří osvobozují textilie dávno zapomenuté v hloubi bezedných skříní a vdechují jim nový život. Známe se z mnohých ústavů, lesů, vod i strání.

Lenka, hlavní ideamejkr ÝBRKÝBLu, pokud se zrovna netopí v hromadě hadrů, se věnuje kurátorství designu a organizaci Prague Fashion Marketu. Terka, vystudovaná pedagožka se ve volném čase se stává vyhlášenou módní návrhářkou. David se zabývá interiérovým designem. Filip aka @fishuge toho moc neumí, a tak se uchytil v online marketingu :)

Vedle toho nám pomáhá řada kamarádů, bez nichž by kýbl prostě nebyl ýbr. A my všichni jsme ÝBRKÝBL!

Jak to všechno vzniklo... a pokračovalo?

První ročník ÝBRKÝBLu proběhl 9. a 10. listopadu 2012 v Pragovce na ulici Kolbenova, konkrétně v Divadelní zkušebně. Nikdo z nás původně netušil, do čeho jdeme, ale jelikož vše nakonec dopadlo nad očekávání (všechno tak nějak překvapivě fungovalo a navíc se objevila i řada spokojených zákazníků a prodejců), rozhodli jsme se v tomhle dobrodružství pokračovat na stejném místě druhým dílem 12. a 13. července 2013, který přinesl řadu novinek, jako např. výměník nebo originální ýbrtašky.

Třetí, podzimní ÝBRKÝBL (20. a 21. září 2013) byl ve znamení stěhování do nového, většího prostoru v centru Prahy s názvem GRID, který nám umožnil rozšířit řady nabitých štendrů a dovolil otevřít prostor i pro doprovodné akce, jako byla např. projekce filmů, šicí workshop či kavárna s bohatým výběrem naprosto neodolatelných dobrot od Biting Hanah.

Čtvrtý, jarní ÝBRKÝBL (4. a 5. dubna 2014), opět v GRIDu trhl dosavadní rekord v návštěvnosti a posunul nás zase o pěkný kus dál. Novinkou byla interaktivní instalace od KinocirKus a dílna pro potenciální švadlenky s Martinou ze Strojovny. Návštěvníci si mohli vychutnat epesní dobroty od Foodies clubu VŠE a po divokém nakupování hodit relax na rozkošném pididvorečku.

Pátý, podzimní ÝBRKÝBL (5. a 6. září 2014) se přesunul do nového prostoru v klubu Podnik v budově bývalých Elektrických podniků na Bubenské, který umožnil další, tentokrát už ovšem maximální rozšíření prostor fashion bazaru. Vedle zajeté šicí dílny mohli návštěvníci uplatnit svůj talent při výrobě recyšperků z PET lahví s rePETe nebo peněženek z audiokazet s kreativní skupinou Já na tom dělám. Chuťové buňky nakupujících opět rozdováděla Biting Hanah. A dítka se zas mohla dosyta vyřádit v dětském koutku od Baby Office.

Šestá, letní miniedice ÝBRKÝBLu (7. a 8. srpna 2015) se konala v malebném vnitrobloku kavárny Nudný otec na Letné. Akce trochu utrpěla na rekordních vedrech, které tou dobou zasáhly ČR. Přirozeně řada lidí raději zvolila výlet k vodě. Přesto se našlo dost odvážlivců, kteří v Nudném otci našli svou příjemnou oázu uprostřed pekelně rozpálené Prahy.

Na těchto šesti akcích jsme prodali dohromady na 3 300 kusů oblečení od 450 prodejců a získali jsme řadu zkušeností, které v novém roce opět přetavíme do dalšího ÝBRKÝBLu. Těšte se!


Kdo nás podporuje?


                 

                       

                 

                 

                       

                 

                 

                  :: TeeBee Fashion