Časté dotazy
Registrovat | Přihlásit

1) Proč bych se měla/měl ÝBRKÝBLu zúčastnit?

ÝBRKÝBL ti nabízí jedinečnou příležitost vdechnout svému nepoužívanému oblečení nový život a ještě si přitom něco přivydělat. Stačí jen připravit zboží k prodeji a o zbytek už se postaráme my. Oproti online bazaru nabízí kamenný ÝBRKÝBL možnost jak prodat větší počet kusů během podstatně kratšího období. Nespornou výhodou jak pro prodejce, tak i nakupující, je samozřejmě i možnost vyzkoušet si oblečení přímo na prodejně a ušetřit tak třeba za poštovné. Pokud budeš i nakupovat, jistě oceníš bohatý výběr, který čítá obvykle až 3 000 kousků.

2) Jak se zaregistrovat mezi prodejce a zapsat se na akci?

Více k registraci najdete v sekci Kdy:Kde:Jak.

3) Co všechno můžu přinést?

Přikýblit k nám můžeš jak s dámským, tak i s pánským oblečením, botami a doplňky jako jsou např. kabelky, šátky, čepice, klobouky, kravaty, náušnice, prstýnky, řetízky, apod. Hlavně pánové by se měli přestat stydět, jejich skříně totiž nepochybně praskají ve švech stejně jako ty dámské! Dbej, prosím, na to, aby bylo vše vyprané a v použitelném stavu. Pokud chceš prodat poškozené zboží, které lze opravit, snaž se ho prodat za minimální cenu. Na bazáč nepřijímáme dětské oblečení, spodní prádlo a plavky. ÝBRKÝBL si vyhrazuje právo nevhodné kousky oblečení odmítnout.

4) Za kolik prodávat?

Mysli na to, že správné nastavení cen rozhoduje o tvém prodejním úspěchu. Nejdražší věc, která se kdy prodala na ÝBRKÝBLu stála 400 Kč a byly to fungl nové conversky, jen tak pro představu. Průměrná cena na obchodě byla na posledním bazaru 120 Kč a prodejce tedy dostal v průměru 90 Kč za kus. Nejčastěji prodávaným artiklem je tradičně trígo, ale na prvním ročníku jsme zvládli udat i beranici :)

5) Proč je kapacita akce a zboží omezena?

První ÝBRKÝBL nás naučil, že "topit se v hromadě pytlů a vybírat jen to nejlepší" není zrovna ideální strategií, a tak jsme se rozhodli zaměřit se v dalším našem působení především na kvalitu. Výběr toho nejlepšího tedy necháme na tobě, protože jenom ty skutečně víš, co má šanci se prodat. Omezením kusů oblečení zajistíme všem prodejcům stejné zastoupení na prodejně. Limit počtu prodejců zas odpovídá našim aktuálním kapacitám a velikosti prodejního místa.

6) Co mám dělat, když chci prodávat, ale kapacita už je vyčerpaná?

Sleduj pravidelně náš Facebook, kde budeme průběžně informovat o uvolněných místech. V dostatečném předstihu před akcí pak budeme navíc jednotlivé prodejce kontaktovat, zda to s námi myslí vážně. Předpokládáme, že tímto také dojde k uvolnění jistého počtu míst.

7) Rozmyslel/a jsem se a na ÝBRKÝBLu už nechci prodávat.

V takovém případě se prosím co nejdříve z akce odhlaš, abys uvolnil/a prostor lidem, kteří skutečně mají zájem na ÝBRKÝBLu prodávat. V dostatečném předstihu před akcí budeme jednotlivé prodejce kontaktovat, zda jsou skutečně připraveni. Pokud se nám nebudou moci zaručit, že skutečně dorazí, přenecháme jejich místo jiným. Podobně, pokud nebude uživatel využívat aplikaci ke svému účelu, tedy evidenci oblečení pro následný prodej (bude zadávat nesmyslné zboží, výrazy, ceny, apod.), vyhrazuje si ÝBRKÝBL právo na odhlášení uživatele z akce, popř. smazání jeho profilu.

8) Proč si ÝBRKÝBL bere 30 % z prodejní ceny mého zboží?

Pro organizaci fashion bazaru jsou samozřejmě nutné jisté výdaje, a to např. za pronájem prostor a zařízení (štendry, ramínka), za materiály (balící papír, tašky, lepenky), apod. Příjem z oněch třiceti procent padne hlavně na tyto výdaje. Peníze, které získáme nad rámec pak investujeme do organizace dalších bazarů. Buďte si jistí, děláme to hlavně pro vás, ne pro peníze.

9) Kdy dostanu své peníze?

Vydělané peníze za prodané zboží dostaneš v hotovosti spolu s neprodaným oblečením následující den po skončení bazaru. Pokud zbytek oblečení přenecháš ÝBRKÝBLu, aby jej věnoval na dobročinné účely, zašleme ti utržené peníze na účet. Pozor! Pokud máš o zbylé oblečení stále zájem, je nutné se opravdu dostavit v době vyhrazené pro vrácení zboží a vyplácení peněz. Pokud si oblečení nevyzvedneš (ani v zastoupení), darujeme jej na dobročinné účely.

10) Oblečení, které se neprodalo už nechci zpět.

Na všech bazáčích nabízíme prodejcům možnost věnovat neprodané oblečení na dobročinné účely. V minulosti jsme již obdarovali Azylový dům Gloria pro ženy a matky s dětmi na Praze 5, Azylový dům sv. Gerarda v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi nebo Dobročinné obchody, které z prodaného oblečení pomáhají financovat péči o seniory v Domově Sue Ryder. Na nadcházejícím ÝBRKÝBLu si milou spolupráci s těmito obchody opět rádi zopakujeme. Vybrané kousky si ponecháme a nabídneme je na dalším fashion bazaru zdarma v rámci Výměníku. Pokud se rozhodneš své oblečení takto darovat, můžeme se domluvit na bezhotovostním převodu peněz za prodané oblečení na tvůj účet, abychom ti ušetřili cestu.


Pokud máš jakékoliv další otázky, neváhej nás kontaktovat buď emailem na ybrkybl [zavináč] gmail [tečka] com nebo prostřednictvím Facebooku a Twitteru.