Kdy? Kde? Jak?
Registrovat | Přihlásit

Chci prodávat. Jak na to?

1) Registrace prodejce

Ze všeho nejdřív je třeba zaregistrovat se do prodejního systému. Do formuláře vyplníš pouze informace nezbytně nutné pro bezproblémový průběh prodeje. Tyto informace budou využity výhradně pro potřeby ÝBRKÝBLu.

2) Zápis prodejce na bazar

Abys mohl/a zadat zboží do systému a stát se tak prodejcem, je nutné se nejdříve zapsat na aktuální akci. Přihlašování spouštíme obvykle nejpozději dva týdny před konáním fashion bazaru. Zapíšeš se tak, že si vybereš požadovaný bazar na stránce Akce a klikneš na "Stát se prodejcem". Počet účastníků bazaru je omezen, proto je třeba registrovat se co nejdříve. Naopak, pokud jseš zapsaný/á a rozhodneš se ÝBRKÝBLu neúčastnit, prosím, uvolni místo ostatním. Odhlásit se z fashion bazaru můžeš opět na stránce Akce.

3) Vložení zboží

Před zadáváním je nutné nejdříve vybrat akci na stránce Akce. Oblečení k prodeji pak vložíš na stránce Zboží do formuláře "Přidat zboží". Je potřeba zadat typ oblečení, barvu a cenu, za kterou chceš, aby se kousek prodával na obchodě. Po kliknutí na tlačítko "Přidat" se položka propíše do tabulky "Seznam zboží". Do seznamu může každý/á z vás vložit až 25 kusů oblečení. Vkládání zboží končí vždy s koncem sběru oblečení.

4) Správa profilu

Upravit údaje ve svém profilu můžeš v pravém horním rohu po kliknutí na rozbalovací tlačítko s tvým emailem. Zde se také můžeš vrátit na web ÝBRKÝBLu nebo se odhlásit za aplikace.

5) Jak se počítá cena?

Marže pro ÝBRKÝBL je 30 % z prodejní ceny. To znamená, že pokud např. prodáš své triko na ÝBRKÝBLu za 100 Kč, dostaneš za něj 70 Kč. Příjmy z této marže jdou hlavně na pokrytí nákladů a organizační zajištění celé akce.

6) Příprava zboží na prodej

Pokud je tvůj seznam kompletní, stačí kliknout na odkaz "Stáhnout cenovky", který uloží tvé cenovky do PDF. Cenovky je pak třeba vytisknout, nastříhat a připevnit na odpovídající kusy oblečení, nejlépe pomocí sichrhajcky (popř. sešívačkou) k cedulce, poutku, apod. (viz obrázek dole). Mysli na to, aby bylo uchycení co nejpevnější a zároveň šetrné. Oblečení, které cenovku ztratí, prodávat nemůžeme.

7) Doručení zboží a prodej

Až takto opatříš všechny kusy zboží cenovkami, naházej je do tašky a přikýbli s nimi na místo (viz mapka dole) ve dnech a hodinách určených pro sběr oblečení. My už se pak postaráme o zbytek :)

8) Výplata a vrácení neprodaného zboží

Oblečení, které se během ÝBRKÝBLu neprodá, ti vrátíme den po skončení fashion bazaru. Zároveň ti také vyplatíme peníze utržené za prodané zboží. Pokud se nebudeš moci dostavit, zvol si svého zástupce, který vyzvedne oblečení za tebe. K identifikaci u předávání mu postačí tvé číslo prodejce (to najdeš po kliknutí na detail produktu na stránce Zboží v hranaté závorce nebo na cenovce - číslo před dvojitým křížkem). Pozor! Nevyzvednuté oblečení bude automaticky přenecháno dobročinným obchodům Domova Sue Ryder a utržené peníze pošleme po dohodě na účet. Jiný termín na vrácení vyhlašovat nebudeme.

Další ÝBRKÝBL se zatím nechystá

Ale máme pár dobrých tipů:

Dobročinné obchody Sue Ryder
občasný JakPak Bazar Cesty domů
Hvězdný bazar